Haber

Kırklareli’nde Kur’an Kurslarında öğrencilere internetin tehlikeleri anlatıldı.

Kırklareli’nde polis ekipleri tarafından Kuran kurslarında eğitim gören öğrencilere internetin tehlikeleri ile bilgisayar ve cep telefonu kullanırken dikkat edilmesi gereken hususlar anlatıldı.

Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen bilgilendirme çalışmaları kapsamında camilerde yaz aylarında Kur’an Kurslarında eğitim gören çocuklar ziyaret edilerek, yaygın olarak kullanılan internetin tehlikeleri hakkında detaylı bilgiler verildi. çağımızda kullanılan, bilgisayar ve telefon kullanırken dikkat edilmesi gereken hususlar anlatılmıştır.

“Taciz, siber zorbalık, dolandırıcılık gibi zararlı içerikleri ayırt edebilmek çok önemli”

Kırklareli Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Teknolojinin günlük hayatımızın bir parçası olduğu bu günlerde, çocuklarımızın en çok dikkatlerini ve zamanlarını yönelttikleri interneti kullanmaları, interneti kullanabilmeleri çok değerli. farkında olmadan karşılaşabilecekleri taciz, siber zorbalık, dolandırıcılık gibi savurgan içerikleri ayırt etmek, onları alanlara çekmek, karşılaşabilecekleri tehlikeleri göstermek ve bu gibi durumlarda neler yapabileceklerini anlatmak ve onlara olanak sağlamak amaçlanmaktadır. kendilerine inanmaları.Riskli durumlarda yetişkinlere haber vermeleri ve gerekirse aileleri aracılığıyla 112 Acil Çağrı Merkezini aramaları konusunda bilgilendirildiler.Ayrıca rol model alınarak polislik mesleği tanıtılmış ve sıcak havalar 2019 yılında Türkiye’ye gelmiştir. çalılık alanlarda ve ormanlarda höyüğün etkisiyle çıkabilecek yangınlara karşı hassas oldukları, çalılıkların arasında cam şişe gördüklerinde çöp kutularına attıkları belirtildi.

Gölgeni Arkanda Bırak Projesi kapsamında gerçekleştirilen etkinliklerin sonunda çocuklara defter ve kalem dağıtıldı. – KIRKLARELİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu