Haber

Bursa’da Okul Hizmetleri Denetimi

Bursa İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik, asayiş ve narkotik ekipleri, eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte bölgelerindeki okulların huzur ve güvenliğini sağlamak için harekete geçti. Servis araçları tek tek durdurulurken her şey en ince detayına kadar denetlendi.

Bursa İl Jandarma Komutanlığı, kendi sorumluluk alanlarındaki yol güzergahlarında ve okul önündeki servis araçlarında gerekli kontrol ve incelemeleri yaparak, okul servisi şoförlerine bilgi verdi. Bursa’nın en yoğun okulunun bulunduğu bölge olan Bademli İlçesi’nde uygulama yapan gruplar da havadan görüntülendi. Öğrencileri taşıyan servisler birer birer durduruldu. Jandarma görevlisi öğrencilere emniyet kemerlerini hareket etmeden takmaları ve durmadan çıkarmamaları konusunda bilgi verdi. Ayrıca çocuklara trafik kuralları ve jandarmanın çalışmalarını anlatan el kitabı ve boyama kitabı hediye edildi.

Servis şoförleri, tek tek durdurulmanın öğrenciler için olduğu kadar kendileri için de değerli olduğunu belirterek, “Bu denetimlerin daha sık yapılması gerekiyor. Yeni dönem başlamadan tüm eksiklerimizi tamamladık. İşimizi titizlikle yapıyoruz. Sağlık ve güvenlik. Eksikleri olanların bir an önce tamamlaması gerekiyor. Çünkü bu çocuklarımızın sağlığı açısından önemli.” söz konusu.

Bursa’da jandarma bölgesindeki 315 okulun güzergahında sıkı denetimler artırılırken, çocukların mağdur edilmemesi için ilkokul, ortaokul ve liselerin bulunduğu bölgelerde 500 personel ‘Barış ve Güven uygulaması’ hayata geçirdi. suça sürüklenmesi ve suç mağduru olması, çocukları fiziksel ve zihinsel gelişimlerini etkileyecek zararlı alışkanlıklardan ve tehlikeli maddelerden korumaktır. Tamamlandı. -BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu